Advertisement

Home Servicii STB, licitaţie de peste 20 de milioane de lei pentru servicii de asigurare
Servicii

STB, licitaţie de peste 20 de milioane de lei pentru servicii de asigurare

445

Societatea de Transport Bucureşti (STB) a lansat procedura în vederea încheierii unui contract pentru asigurarea vehiculelor STB, a călătorilor şi a bagajelor acestora. Contractul este în valoare de peste 20 de milioane de lei.

STB a lansat procedura în vederea încheierii unui contract pentru asigurarea vehiculelor STB, a călătorilor şi a bagajelor acestora, în valoare de 20.183.828,16 lei.

Potrivit anunţului, vor fi încheiate minimum 2.033 de poliţe şi maximum 2.481 de poliţe, pentru serviciul de asigurare RCA (răspundere civilă auto – n.r.). Acestea vizează prejudicii produse prin accidente
de către vehiculele din parcul auto deţinut, asigurarea tip CASCO forfetar pentru accidente auto, pentru vehiculele care efectuează transport public de persoane – autobuze, tramvaie, troleibuze,
precum şi pentru serviciul de asigurare a călătorilor şi a bagajelor acestora.

Pentru participarea la licitaţie, media cifrei de afaceri anuale a ofertanţilor, pentru ultimii trei ani, trebuie să fie de minimum 9.000.000 de lei.

Termenul limită pentru primirea ofertelor este 13 iulie.

Comentați?

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole similare

Remote
NoutatiServicii

Remote App de la Mercedes-Benz Trucks te ajută să găsești locuri de parcare

Găsirea locurilor de parcare disponibile pentru camioane rămâne una dintre cele mai...

CNAIR
NoutatiServicii

CNAIR: Aplicarea tarifelor TollRo va începe la 1 octombrie 2026

Aplicarea tarifelor noi pentru rovinietă și TollRo va începe la 1 octombrie...